روانشناسی پنهان شکست

۱۳۹۵/۰۸/۰۵
0 دیدگاه
روانشناسی پنهان شکست

«شما با دنبال کردن قوانین، راه رفتن را یاد نگرفته اید. شما فقط سعی کردید و شکست خوردید و آنقدر تلاش کردید تا یاد گرفتید چطور راه بروید...» - ریچارد برنسون


کسی که به قصد صعود به قله راهی کوهستان می شود در هر لحظه ممکن است سر بخورد و داخل گودالی بیفتد و یا پایش پیچ بخورد و مدتی روی زمین بنشیند. سر خوردن و زمین خوردن بخشی از سرنوشت صعود است. اما گودال برای کسی که شایسته ی قله است جایی برای ماندن نیست. پس اگر از همان ابتدا با شکست مواجه شدید، دوباره و دوباره تلاش کنید.

کتاب جستاری در برندینگ شهری منتشر شد

۱۳۹۵/۰۸/۰۵
0 دیدگاه
کتاب جستاری در برندینگ شهری منتشر شد

کتاب جستاری در برندینگ شهری  به تالیف  خلیل جعفر پیشه جدیدترین کتاب انتشارات بازاریابی است که منتشر و به بازار عرضه شده است خواندن این کتاب را به همراهان عزیز پیشنهاد می کنم اینجانب پیشگفتاری نوشته ام که در ادامه  آن را می خوانیم.

۱۰ اشتباه بزرگی که شرکت ها در قیمت‌گذاری مرتکب میشوند

۱۳۹۵/۰۸/۰۴
0 دیدگاه
۱۰ اشتباه بزرگی که شرکت ها در قیمت‌گذاری مرتکب میشوند

استراتژی قیمت‌گذاری یکی از راهبردهای حیاتی به منظور ارتقای جایگاه و مزیت رقابتی شرکتها و همچنین افزایش سودآوری آنها محسوب میشود. در عین حال شرکتهای بسیاری سعی میکنند از طریق کاهش حداکثری قیمت تمام شده، برون سپاری برخی فرآیندهای هزینه بردار، فرآیندمهندسی مجدد و تطبیق با فناوری‌های نوین سودآوری خود را ارتقا دهند. با این حال، منافع حاصل از این فعالیت‌ها رفته رفته رنگ باخته و شرکت‌ها نیازمند اتخاذ تصمیمات دیگری برای بهبود منافع تجاری کار و کسب خود هستند.

شماره بیست ونهم ماهنامه بازاریاب بازارساز منتشر شد

۱۳۹۵/۰۸/۰۴
0 دیدگاه
شماره بیست ونهم ماهنامه بازاریاب بازارساز منتشر شد

شماره بیست و نهم (آبان 1395) ماهنامه کاربردی بازاریاب بازارساز منتشر شد. با خواندن این ماهنامه با مسائل و موضوعات متنوع حوزه بازاریابی و فروش آشنا خواهیم شد. لازم به ذکر می‌دانم که علاقه‌مندان برای دریافت اشتراک می‌توانند با شماره 66475273 در تهران تماس حاصل کنند.

پنجاه و یکمین شماره‌ی توسعه مهندسی بازار منتشر شد

۱۳۹۵/۰۸/۰۴
0 دیدگاه
پنجاه  و یکمین شماره‌ی توسعه مهندسی بازار منتشر شد

تازه‌ترین شماره‌ی توسعه مهندسی بازار (سال دهم، شماره‌ی 51، مهر و آبان 1395) منتشر شد. این شماره نیز حاوی تازه‌ترین موضوعات بازاریابی ایران و جهان است در 80 صفحه، تمام گلاسه، تمام رنگی، به همراه یک فیلم آموزشی بازاریابی از دانشگاه هاروارد (به زبان انگلیسی با زیرنویس فارسی).علاقه‌مندان برای خرید مجله و اشتراک می‌توانند با شماره‌های 66475273(021) و 66477016 (021) در تهران تماس حاصل کنند.

چارچوپ ذهنی قیمت‌گذاری

۱۳۹۵/۰۸/۰۳
0 دیدگاه
چارچوپ ذهنی قیمت‌گذاری

یکی از رویکردها و فلسفه ها در زندگی این است که اعمال و اقدامات همه ما در راستای منافع شخصی مان است. شاید شما با این رویکرد مخالف باشید و آن را نادرست بدانید و بتوانید مثالهایی در رد آن بیاورید. اما این موضوع در بسیاری موارد مصداق دارد بگونه ای که در علم اقتصاد نظریه ای حول آن مطرح شده که به تئوری مطلوبیت (utility theory) شناخته می شود.

قدرت تعیین قیمت

۱۳۹۵/۰۸/۰۲
0 دیدگاه
قدرت تعیین قیمت

«وارن بافت  در سال 2011 در گفت‌وگو با کمیسیون تحقیق پیرامون بحران مالی جهانی گفت: «تنها و مهمترین تصمیم در ارزیابی یک بنگاه اقتصادی، قدرت آن در قیمت‌گذاری است. اگر قدرت آن را دارید که بدون واگذارکردن عرصه به رقبا قیمت‌ های خودتان را بالا ببرید، تجارت شما از استحکام خوبی برخوردار است. اما اگر برای تنها درصدی افزایش قیمت اما و اگرهای زیادی در پیش دارید، کاروکسب شما به قدرت لازم دست نیافته است.»

فرمول ست گودین برای قیمت گذاری 

۱۳۹۵/۰۸/۰۱
0 دیدگاه
فرمول ست گودین برای قیمت گذاری 

ست‌گودین همواره با نظرات خود ما را به چالش می‌کشد و از ما می‌خواهد تا فراتر از قاعده‌های معمول وچارچوبها فکر کنیم. او از ما انتظار دارد که ذوق و هنر به خرج دهیم و گوش بازار را با هیاهیوی خود پر کنیم. او «بزرگ‌ترین بازاریاب آمریکا» به انتخاب امریکن وی، یکی از 25 ستاره اینترنتی به انتخاب فوربس، و سخنرانی برجسته، استادی توانمند، بازیگری همه‌فن حریف و نویسنده‌ای شیوا‌سخن است که بیش از 1۶ عنوان کتاب نوشته و در همه آنها صحبت از تغییر و ضرورت عجیب و غریب بودن  و به تعبیر خود گاو بنفش بودن می‌کند. ست گودین را با عنوان سرباز شورشی، خیره‌سر و در عین حال بسیار باهوش و باسواد بازاریابی می‌شناسند.

۱۰۰ توصیه از کارآفرینان موفق برای راه اندازی کار و کسب خودتان (بخش پایانی)

۱۳۹۵/۰۷/۳۰
0 دیدگاه
 ۱۰۰ توصیه از کارآفرینان موفق برای راه اندازی کار و کسب خودتان (بخش پایانی)

81. در محل کار پارتی بازی و فامیل بازی نکنید. این کار علاوه بر تخریب کار و کاسبی تان به امورات خانوادگی شما نیز لطمه وارد خواهد کرد.
82. بازاریابی رابطه مند را جدی بگیرید. من خیلی دیر متوجه اهمیت حفظ ارتباط با مشتریان گذشته و تقویت ارتباطات با مشتریان فعلی خودمان شدم. زندگی شخصی، زندگی معنوی و زندگی حرفه ای شما کاملا وابسته به روابط تان است.- سندی گلس

۱۰۰ توصیه از کارآفرینان موفق برای راه اندازی کار و کسب خودتان (بخش چهارم)

۱۳۹۵/۰۷/۲۹
0 دیدگاه
۱۰۰ توصیه از کارآفرینان موفق برای راه اندازی کار و کسب خودتان (بخش چهارم)

قوانین حقوقی تجارت را بدانید و بعد دست به اقدام بزنید. ما پس از سه ماه از شروع به کارمان مجبور شدیم کلیت برند خود را به دلیل عدم رعایت قوانین کپی رایت و ضوابط حقوقی تغییر دهیم – سارا کوک

 بدانید که 20 سال طول می کشد تا برای خود شهرتی دست و پا کنی و پنج دقیقه طول می کشد تا آن را نابود کنی. اگر در موردش فکر کنی، کارها را به شیوه ای متفاوت انجام خواهی داد – وارن بافت

1395/08/04
0 دیدگاه
image description

برنامه روز آمد 4 آبان ماه

پرویز درگی در این برنامه از میرزا عبدالله مقدم موسس کارخانجات نساجی مقدم عامل آبادانی و توسعه نظر آباد   صحبت میکنند