حدود ده سال پیش وقتی کتاب مدیریت "فروش و فروش حضوری" را می‌نوشتم، تأکید کردم "هیچگاه بستگان و فرزندان آنان، فرزند مشتریان و خلاصه نزدیکان خودتان را استخدام نکنید، بلکه به آنها در کاریابی در سایر شرکتها کمک کنید. بکارگیری چنین افرادی در شرکتها در خیلی از موارد صدمات فراوانی دارد و حتی زندگی خانوادگی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و در تخریب روحیه افراد شایسته که از بستگان شما نیستند نیز مؤثر است. منظور از خانواده کاری، حاکم کردن نگرش سیستمی و روحیه یکدلی در اعضای تیم است، نه اینکه فامیلها را در محیط کار جمع کنیم. 

شماره‌ی سیزدهم ماهنامه‌ی کاربردی بازاریاب بازارساز منتشر شد. بدین ترتیب این نشریه وارد دومین سال انتشار خود شد. در سال گذشته اهالی بازاریابی و فروش استقبال خوبی از این ماهنامه به عمل آوردند. انتقادهایی نیز عنوان می‌شد که سعی کردیم به آنها گوش کنیم و در حد توان نواقص‌مان را برطرف کنیم. به اتفاق چکیده‌ی مطالب این نشریه را می‌خوانیم. علاقه‌مندان برای دریافت اشتراک می‌توانند با شماره‌ی 66431863 در تهران تماس حاصل کنند.

کتاب برندسازی نامزد انتخاباتی توسط انتشارات بازاریابی منتشر شد. لیزا اسپیلر و جف برگنر مولفان این کتاب هستند و رسول بابایی آن را به فارسی ترجمه کرده است. در ادامه سخن ناشر را می خوانیم.

پلوتارک و هومر دو تن از مشاهیر یونان باستان هستند. پلوتارک بیشتر به عنوان یک مورخ و زندگی‌نامه‌نویس شناخته می‌شود و اثر معروف او سرنوشت‌های موازی (Parallel Lives) نام دارد. هومر را اما بیشتر به عنوان یک نویسنده‌ی ادبی می‌شناسیم که ایلیاد وادیسه‌ی او به گفته‌ی کارشناسان ادبی، اولین و عظیم‌ترین نمونه‌های شعر حماسی به شمار می‌آیند. در آثار این دو نویسنده، به شخصیت‌هایی برمی‌خوریم که با چالش‌ها و موانعی مواجع می‌شوند که تصمیم‌گیری آنها روی سرنوشت عده‌ی زیادی از سربازان و افراد غیرنظامی تأثیر می‌گذارد. 

کتاب پنجاه متفکر برجسته مدیریت و بازاریابی جهان منتشر شد. ریحانه بحری نژاد و هانیه لشگری مترجمان این کتاب هستند. در ادامه پیشگفتاری را که برای این کتاب نوشته ام، میخوانید:

کتاب مسیر موفقیت در فروش بیمه توسط انتشارات بازاریابی منتشر شد. مولف این کتاب تونی گوردن است و حسام امامی آن را ترجمه کرده است. در ادامه پیشگفتاری را که برای این کتاب نوشته ام میخوانید. 

حدود 260 سال پیش در عصری که هیچ شباهتی به روزگار امروز ما نداشت ولفگانگ آمادئوس موزارت متولد شد. چه چیزی از او یک نابغه ساخته شود؟ و چرا او مردی بود که به این جهان تعلق نداشت؟ چه درسهایی می‌توان از زندگی او آموخت که باعث بهبود سبک مدیریتی ما شود؟

موزارت استعدادی خارق‌العاده و شخصیتی قدرتمند داشت و از همان سنین نوجوانی و جوانی بهره‌وری بالایی در کار او دیده می‌شد. وی نه تنها در عصر خود بلکه، تاکنون نیز یکی از بزرگترین نوابغ موسیقی شمرده می‌شود. در ادامه، برخی از درسهای مدیریت از زندگی وی را مرور می‌کنیم.

جین آستین (1817ـ1775) رمان‌نویس مشهور انگلیسی و خالق اثر ماندگار غرور و تعصب است. رمان‌های آستین در زمره‌ی پرخواننده‌ترین رمان‌های انگلیسی هستند.

اهمیت آستین در ادبیات انگلیسی به این دلیل است که رمان را از قالب سنتی آن خارج کرد و فرم مدرنی به آن بخشید. پیش از آستین، افرادی همچون ساموئل ریچاردسون، هنری فیلدینگ و دانیل دفو، شکل جدیدی از ادبیات به نام رمان را وارد ادبیات انگلستان کرده بودند اما رمانهای آنها با واقعیت جامعه فاصله‌ی بسیار زیادی داشت. آستین از اولین افرادی بود که رئالیسم را به معنای کلاسیک آن وارد حوزه‌ی رمان‌نویسی کرد. توجه به جزئیات زندگی در کنار نقد روابط اجتماعی ویژگی بارز رمانهای جین آستین هستند.

مالکوم ایکس، رهبر مسلمان سیاهپوستان امریکا یکی از مشهورترین فعالان حقوق بشر است. او که در سال 1925 در نبراسکا به دنیا آمده بود روز 21 فوریه‌ی سال 1965 در عملیاتی تروریستی در یکی از سالنهای اجتماعات منهتن نیویورک توسط سه نژادپرست مسلح ترور شد. مالکوم در سن خیلی کم یتیم شد. پدرش زمانی که او 6 سال سن داشت کشته شد و مادرش وقتی مالکوم 13 ساله بود در بیمارستان روانی بستری شد. او در سن 20 سالگی به زندان افتاد و از آنجا فعالیتهای سیاسی او شروع شد. در زندان درباره‌ی دین اسلام مطالعات زیادی انجام داد و با آموزه‌های این دین آسمانی آشنا شد.

تازه‌ترین شماره‌ی  توسعه مهندسی بازار (سال نهم، شماره‌ی 43، خرداد و تیر 1394) منتشر شد. این شماره نیز حاوی تازه‌ترین موضوعات بازاریابی ایران و جهان است در 80 صفحه، تمام گلاسه، تمام رنگی، به همراه یک فیلم آموزشی بازاریابی از دانشگاه هاروارد (به زبان انگلیسی با زیرنویس فارسی).

علاقه‌مندان برای خرید مجله و اشتراک می‌توانند با شماره‌های 66434055(021) و 66431863 (021) در تهران تماس حاصل کنند.

مطالب بعدی مطالب قبلی