9 دلیل که چرا مشاغل با حقوق بالا ممکن است شما را درمانده کند (بخش پایانی) 

۱۳۹۵/۱۲/۲۵
0 دیدگاه
9 دلیل که چرا مشاغل با حقوق بالا ممکن است شما را درمانده کند (بخش پایانی) 

5. سُنّت
برخی افراد در نقشهایی پیشرفت میکنند که قاعده محور بوده و ساختار آن بصورت سلسله مراتبی باشد. آنها از دنبال کردن مجموعه ای صریح و شفاف از اصول مشعوف میشوند و به درسهای ارزشمندی که از روال گذشته انجام امور گرفته اند احترام میگذارند. به لحاظ سرشتی و خلق و خو، هرکسی نمیتواند و قرار هم نیست که نوآور و چارچوب شکن باشد و خود را با تغییرات مستمر انطباق دهد. در واقع برخی مشاغل به شکلی روزمره بر اساسی روالی ثابت هستند که نیازمند شخصیتهایی با همین حال و هوا میباشند. بنابراین حتی در صورتی که شغلی  چالشی و نیازمند نوآفرینی و خلاقیت درآمدی عالی به افراد این چنینی پیشنهاد شود آنها دچار فرسودگی خواهند شد. افرادی که با سنت (روال همیشگی و قدیمی) برانگیخته میشوند، از قاعده شکنی و نوآوری مستمر خوشحال نخواهند شد.

9 دلیل که چرا مشاغل با حقوق بالا ممکن است شما را درمانده کند (بخش اول)

۱۳۹۵/۱۲/۲۴
0 دیدگاه
9 دلیل که چرا مشاغل با حقوق بالا ممکن است شما را درمانده کند (بخش اول)

شايد اختراع پول يكي از كشفيات شگرف و بي‌نظيري باشد كه بشر توانست به کمک آن مسائل موجود در مبادله كالاها و خدمات را به كلي برطرف سازد. پول! همه ما دوست داریم بیشتر پول داشته باشیم، آیا این قاعده کلیشه ای درست است؟ براساس تحقیقات روانشناختی پاسخ به این سوال پیچیده و وابسته به عوامل متعدد است. همگی ما بسته به شخصیتمان، انگیزاننده های متفاوتی داریم. در عین آنکه پول بطور قطع اهمیت دارد، اما در صورتی که دیگر عوامل انگیزاننده شغلی نادیده گرفته شوند پول میتواند اوضاع را خراب تر کند.

و تلفن اختراع شد

۱۳۹۵/۱۲/۲۱
0 دیدگاه
و تلفن اختراع شد

در 3 مارس 1847 در ادينبورگ اسكاتلند كودكي به دنيا آمد كه بعدها نامش همواره با يك كلمه عجين شد. تلفن! در چنین روزهایی  یعنی درست 141 سال قبل الکساندر گراهام بل 29 ساله توانست اولین تماس تلفنی تاریخ را برقرار کند.
اولين پيام تلفني بل با اين جمله: "آقاي واتسون بيا اينجا با تو كار دارم" آغاز گرديد. شايد اگر گراهام بل مي‌دانست كه در آستانه يك اختراع بزرگي است اولين پيام خود را با جمله جالب تری شروع مي‌كرد. آن جمله تاريخي البته اولين جمله كامل بود كه از طريق سيم ارسال شده بود.

فصل تغییر آمد

۱۳۹۵/۱۲/۲۰
0 دیدگاه
فصل تغییر آمد

از اینکه در دوران رخوت و رکود برخی کار و کسبها، تعدادی از عزیزان توجه به آموزش و سرمایه گذاری برخود را فراموش نمی کنند خوشحالم . به واقع در حال حاضر یکی از بزرگترین مسائل بنگاههای اقتصادی، امور حوزه بازاریابی و فروش است. و به عینه عصر حکومت مشتری را شاهد هستیم. حال مدیران و کارشناسان بنگاههای اقتصادی باور کرده اند که بسیاری از دانسته ها و تجربیات گذشته، قابلیت تعمیم دادن به آینده را ندارند پس باید خودشان را با مباحث روز کار و کسب خصوصاٌ بازاریابی و فروش بیشتر مجهز کنند

در عصر دیجیتالیسم درختان را در قالب سررسید هدیه نکنیم

۱۳۹۵/۱۲/۱۹
0 دیدگاه
در عصر دیجیتالیسم درختان را در قالب سررسید هدیه نکنیم

به پایان سال نزدیک میشویم و معمولا یکی از دغدغه‌های مدیران در این روزها هدایای تبلیغاتی است. شرکتهای ایرانی به سنت چندین ساله خود عموما سررسیدها و تقویم‌های سال نو را به مشتریان و دوستان و شرکای تجاری هدیه می‌دهند. حال آنکه نتیجه این هزینه سنگین چندان هم مطلوب نیست و هدیه‌ی شرکت خیلی سریع لا به لای هدایای سایر شرکتها گم میشود.

موفقیت سازمان‌های فروش در سال جدید

۱۳۹۵/۱۲/۱۸
0 دیدگاه
موفقیت سازمان‌های فروش در سال جدید

با جدید شدن سال، سازمان‌های فروش نیز ناگزیر هستند استراتژی‌های فروش خود را در سالی که پشت سر گذاشته‌اند، مورد بازبینی قرار دهند تا هر جا که لازم است تغییرات لازم را ایجاد کنند. در اینجا هشت روش برای افزایش فروش در سال جدید آورده‌ایم. امیدواریم مدیران فروش با به کارگیری آنها بتوانند در سال جدید فروش خود را افزایش دهند و سال بسیار پرباری داشته باشند.

چگونه سازمان خود را خوب اداره کنیم؟

۱۳۹۵/۱۲/۱۷
0 دیدگاه
چگونه سازمان خود را خوب اداره کنیم؟

اگر بخواهيم بهره‌وري سازمان‌هاي خودمان را بالاتر ببریم، نباید و نمیتوان خود را بي‌نياز از دانشی بدانيم كه استعدادها و نوابغ دنيا براي اداره یک سازمان خوب آن را توسعه داده‌اند. بنابراين بايد حتما از اين دانش كه نتيجه دستاورد بشري است استفاده كنيم و آن را به كار بگيريم.