زمانی که کاروکسبی را شروع می‌کنیم مسیری را پیش روی‌مان می‌بینیم که پر از هیجان کشف ناشناخته‌ها است. این هیجان لازمه شروع هر کاروکسبی است اما نباید باعث غافلگیری ما بشود. بسیاری از مسائل دنیای کاروکسب در ابتدا برای ما آشنا نیستند و زمانی که وارد کار می‌شویم متوجه چیزهایی می‌شویم که اصلاً در مورد آنها تصویری در ذهن خود نداشتیم. 

مالکان کاروکسبهای کوچک به خوبی می‌دانند که داشتن مشتریان وفادار چقدر ارزشمند است.

دوازدهم اردیبهشت هر سال روزی است که همه ما در برابر مقام والای معلم سر تعظیم فرود می‌آوریم و به این گوهر ناب ادای احترام می‌کنیم. این روز که سالگرد شهادت استاد فرزانه علامه مرتضی مطهری است، فرصتی شده تا به یاد افرادی بیفتیم که وظیفه خطیر انسان‌سازی را در یک جامعه به عهده دارند. معلمان انسان‌های شریفی هستند که بزرگی را در کمک به بزرگ کردن دیگران می‌بینند و در این راه یعنی به تعالی رساندن شاگردان خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

برای موفقیت یک سازمان می‌توان عناصر متعددی را نام برد که قرار گرفتن آنها در کنار یکدیگر می‌تواند به حرکت سازمان به سمت مقصد نهایی‌اش سرعت بخشد.یکی از این عناصر که نقش بسیار مهمی در رشد یک سازمان ایفا می‌کند، عنصر اعتماد است. اگر اعتماد بین مدیر و نیروهایش به یک اصل تبدیل شود چالش‌های کوچک و بزرگ نمی‌توانند مانعی در سر راه این ارتباط ایجاد کنند زیرا در نهایت اعضای تیم به یکدیگر اعتماد دارند و رابطه‌ای مستحکم را به وجود آورده‌اند که به آسانی از هم پاشیده نمی‌شود.

ساختار مغز بشر بگونه ای است که تمایل عجیبی به قضاوت کردن دارد. قضاوت کردن درواقع یک مکانیزم بقا به شمار میرود و این ویژگی موجب میشود که نتوانیم بدون قضاوت و تفسیر رفتار دیگران از کنارشان عبور کنیم.

برای حضور در شبکه‌های اجتماعی فرمول مشخصی وجود ندارد. ممکن است این شبکه‌ها برای فردی که هنوز وارد آنها نشده و فعالیت خاصی انجام نداده، ترسناک باشند یا اینکه وجود فرصت‌های زیاد در این شبکه‌ها فرد را هیجان‌زده کند.

لیگ برتر فوتبال ایران به روزهای حساسی رسیده است. در بالای جدول تیم‌های پرسپولیس، استقلال تهران و استقلال صنعتی خوزستان از شانس بالایی برای قهرمانی برخوردارند. در پایین جدول هم چند تیم در تلاش هستند تا از سقوط نجات پیدا کنند و سال بعد هم در لیگ برتر باقی بمانند. 

در ادامه دو یادداشت قبلی به بررسی عادت‌هایی غلطی می‌پردازیم که ترک کردن آنها شادی بهره‌ور ما را افزایش خواهد داد.

در ادامه مطلب دیروز که به بحث شادی بهره‌ور اختصاص داشت، امروز به بیان عادت‌های دیگری می‌پردازیم که ترک کردن آنها سبب می‌شود شادتر باشیم و بهره‌وری خود را نیز بالا ببریم.

آرزوی هر مدیری است که بتواند محیطی را برای کارکنان خود ایجاد کند که در آن شادی بهره‌رو موج بزند. اما زمانی که چنین محیطی ایجاد شد باید توجه داشت که برای حفظ آن نیز باید کوشید. بنابراین سؤال اینجاست که چگونه می‌توانیم شادی بهره‌ور را زنده نگه داریم؟

کتاب تبلیغات بیمه؛ رازهای تبلیغات اثرگذار در بیمه منتشر شد. رضا قربانی، رضا ایزدی و مریم دهقانی نویسندگان این کتاب هستند و انتشارات بازاریابی آن را منتشر کرده است. سخن ناشر را در ادامه میخوانیم.

آیا غیرممکن است که هم مدیر حرفه‌ای و کاربلدی بود و هم از احترام کارکنان برخوردار بود؟ بررسی سبک مدیریتی مدیران بزرگ داخلی و خارجی نشان می‌دهد که پاسخ این پرسش به طور قطع و یقین "خیر" است زیرا مدیران موفق زیادی را سراغ داریم که در عین حال که وظایف مدیریتی خود را به خوبی اجرا می‌کنند از احترام بسیار زیادی نیز در نزد کارکنان خود برخوردار هستند.

تو اول بگو با كيان زيستي       پس آنگاه بگويم كه تو كيستي

اين جمله را در ذهن خود، به خود تلقين كنيد: " نيك بختي من، شادي من، عوايد من ، بستگي به هيچ چيز ندارد مگر به مهارتي كه در شيوه معاشرت با مردمان به كار مي برم." درواقع، آدمی در سايه دوستان وفادار و صميمي است كه مي تواند پلكان ترقي و تعالي را يكي پس از ديگري طي نمايد و اين دوست است كه گاه بشر را تا اوج افتخار و عظمت رهنمون مي شود و منشأ خيرات وبركات اجتماعي مي گردد.

مطالب بعدی مطالب قبلی