5 مانع شخصی که چوب لای چرخ پیشرفت ما می کند

۱۳۹۵/۰۹/۱۵
0 دیدگاه
5 مانع شخصی که چوب لای چرخ پیشرفت ما می کند

هر چند منافع بسیاری برای کارآفرینی و داشتن کار و کسب شخصی بیان شده است، اما مسیر کارآفرینی چندان سرراست نیست . در واقع، موانع بسیاری در این جاده پر پیچ و خم انتظار ما را می کشند. موانعی که البته عمده آنها ساخته و پرداخته ذهن ما است.
در اینجا 5 مانع روانی عمده را بررسی می کنیم که صاحبان مشاغل را در مسیر پیشرفت باز می دارد و روش های مقابله با هر یک را نیز توضیح می دهیم

روش های ساده برای بهبود بخشیدن به مهارت های مدیریتی

۱۳۹۵/۰۹/۱۴
0 دیدگاه
روش های ساده برای بهبود بخشیدن به مهارت های مدیریتی

آنچه از افراد رهبرانی توانمند می سازد، بهره گیری موثر از مهارت های اثربخش مدیریتی مانند مهارت گوش دادن فعال و دیگر قابلیتها و شایستگیهای کلیدی است. آخرین باری که بدون توجه به خودتان، صرفاً به صحبتهای یکی از همکاران تان گوش سپرده اید، کی بود؟ آیا به یاد می آورید که تابحال توانسته باشید بدون دخالت عوامل مزاحم، اعم از تماس یا پیام های تلفنی و یا ملاقات کنندگان سر زده، به صفر تا صد صحبت های فرد مقابل گوش داده باشید و تمام تمرکز خود را جلب گفته های او کنید و دیگر عوامل را نادیده بگیرید؟

هفت دلیل یک برنده نوبل برای آنکه کتاب بخوانیم

۱۳۹۵/۰۹/۱3
0 دیدگاه
هفت دلیل یک برنده نوبل برای آنکه کتاب بخوانیم

چند سال پيش اعلام شد که سرانه مطالعه در ايران ۲ دقيقه در سال است، عددی که همه از شنیدن آن انگشت به دهان ماندند هرچند که شاید میدانستند این آمار چندان به دور از واقعیت هم نیست. اما همان زمان دبير کل نهاد کتابخانه هاي عمومي در مخالفت با این آمار تکان دهنده اعلام کرد که آمار مطالعه در ايران ۷۹ دقيقه در روز است، که البته در اين ميزان، سرانه  مطالعه  کتب درسي، کتب ادعيه، قرآن، صفحات مجازي و هر چيزي که به خواندن ربط داشته باشد، لحاظ شده بود. بنابراین این عدد هم با منطق جور در نمیامد. در طول اين مدت سرانه هاي مختلفي اعلام شد و يک بار ۱۵ دقيقه هم در اين بين ديده مي شد و مسئولان از ۷۹ دقيقه کوتاه آمدند و گفتندسرانه مطالعه ايراني ها حداقل ۱۸ دقيقه (دقيقا ۱۸ دقيقه و ۴۷ ثانيه) است که نگاهی به دور و برمان نشان میدهد که این آمار هم چندان قابل اعتنا نیست.

اثرگذارترین اقتصاددانان جهانی که همه باید بشناسیم (بخش پایانی)

۱۳۹۵/۰۹/۱۲
0 دیدگاه
اثرگذارترین اقتصاددانان جهانی که همه باید بشناسیم (بخش پایانی)

4-    میلتون فریدمن – 1912 تا 2006
وی در سال 1976 موفق به کسب جایزه نوبل در رشته اقتصاد به دلیل کار روی تحلیل مصرف، تاریخچه مالی و نظریات مرتبط با آن و سیاست باثبات سازی شد.
او مدافع سرسخت بازارهای آزاد بود و اعتقاد داشت که راهکارهای دولتی برای حل مسائل به اندازه خود مسائل بد هستند. فریدمن ارزش بالایی برای پول قائل بود و نظریات پولی او اساسی شد بر اقتصاد مبتنی بر مالیات، و سیاست های دیگری نظیر نرخ های مبادله ای شناور و آزاد، مالیات بر درآمد ، ارتش داوطلبانه، خصوصی سازی و مقررات زدایی و ......... .

اثرگذارترین اقتصاددانان جهانی که همه باید بشناسیم (بخش اول)

۱۳۹۵/۰۹/۱۱
0 دیدگاه
اثرگذارترین اقتصاددانان جهانی که همه باید بشناسیم (بخش اول)

اقتصاد، تاثیر بسزایی بر کیفیت زندگی ما دارد و آنان که با نظریات بدیع خود به اقتصاد سمت و سو داده اند نیز از تاثیرگذارترین اقشار جامعه بشری در طول تاریخ هستند که توانسته اند تا سال ها پس از مرگشان، همچنان بر روابط بشر اثرگذار باشند. در غیاب اقتصاد و دانشمندان علوم اقتصادی، تمام منابع اتلاف میشد و ظلم و بی عدالتی سیطره بیشتری می یافت چرا که اقتصاد علم کمیابی و تخصیص بهینه منابع است. به علاوه اقتصاد مادر بسیاری از علوم، جمله بازاریابی است. درواقع فیلیپ کاتلر پدر علم بازاریابی نوین، بازاریابی را شناخت امیال ارضاء نشده و ارضا کردن آن می داند. پس با این اوصاف بازاریابی را میتوان انجام سلسله فرآیندهایی دانست که منجر به شناخت از بازار و سپس برنامه ریزی برای پر کردن خلاء های تقاضا در آن میشود.

4 استراتژی توسعه فروش برای صاحبان مشاغل

۱۳۹۵/۰۹/۱۰
0 دیدگاه
4 استراتژی توسعه فروش برای صاحبان مشاغل

اگر کار و کسبی راه انداخته و یا در پی راه اندازی تجارتی هستید، به فروش نیازمند خواهید بود. اینطور نیست؟ ولی واقعیت اینجاست که هیچ فرمول جادویی برای فروش وجود ندارد. اما در عین حال این باور هم که فروش مهارتی ذاتی است که یا کسی آن را دارد یا ندارد اشتباه است. چرا که فروش و مهارت ها و تکنیک های آن مانند هر شغل و تخصص دیگری قابل آموختن است.

چرا باید برند خود را بهتر بشناسیم؟

۱۳۹۵/۰۹/۰۹
0 دیدگاه
چرا باید برند خود را بهتر بشناسیم؟

زمانی که بخواهید افراد جدیدی را در سازمان خود جذب کنید، باید نسبت به آنها شناخت پیدا کنید و در خصوص توانایی ها و نقاط ضعف آنها و نحوه کار کردنشان با شما و دیگران مطلع شوید.
بعید است راضی شوید که بدون شناخت اولیه افراد، آنها را به خانواده کاری خودتان دعوت کنید، با این وجود بسیاری از کارآفرینان و صاحبان مشاغل، هیچ تلاشی برای شناخت سازمان خودشان و به طور کلی برندشان نمی کنند.
مطمئناً ما می دانیم که لوگوی شرکتمان چه شکلی است و یا می خواهیم جزء کدام شرکت ها باشیم، اما به راستی آیا برند خودمان را آنطور که هست می شناسیم؟
چرا برند شناسی اهمیت دارد؟

موفقیت واقعی یعنی این

۱۳۹۵/۰۹/۰۸
0 دیدگاه
موفقیت واقعی یعنی این

رنجهای بسیاری در اثر برداشت‌های نادرست درباره‌ی موفقیت حاصل میشود.
ما غرق در فرهنگ مادی گرا شده ایم، و به شادی ناپایدار و زودگذر حاصل از کسب عنوانی خاص و  یا به‌دست آوردن اشیا عادت کرده‌ایم. احتمالا شما نیز بارها چنین حالتی را احساس کرده اید، مانند لذت ناشی از خرید یک گوشی جدید، و یا مدهوش بوی چرم تازه ماشین جدید آخرین مدلتان. هرچند داشتن این چنین چیزهایی به خودی خود بد نیست اما در تفسیر دلایل اشتیاق انسان برای داشتن چنین چیزهایی، عمدتا سوءبرداشت میشود.

بدرود رفیق: درس های مدیریتی و رهبری از فیدل کاسترو

۱۳۹۵/۰۹/۰۷
0 دیدگاه
بدرود رفیق: درس های مدیریتی و رهبری از فیدل کاسترو

در سال 1926 میلادی در خانواده ای ثروتمند و از ملاکان و زمین داران کوبایی به دنیا آمد. اما همین اختلاف فاحش طبقاتی میان زندگی خودش و دیگر کوبایی ها از او یک انقلابی ساخت. مبارزی خستگی ناپذیر که مصمم به سرنگونی حکومت ظالم، انحطاطی و فاسد باتیستا بود.  حاکمیتی که کوبا را به بهشت عیاش و باندهای تبهکار ثروتمند تبدیل کرده بود. اما در نهایت باتیستا، هاوانا پایتخت را تقدیم چریک های کلاسیک دنباله روی کاسترو و چگوارا کرد. کاسترو از همان آغاز سال 1959 تا سال 2008 یعنی زمانی که قدرت را به برادرش رائول واگذار کرد به مدت نیم قرن حکومت کرد. مردی بلند قامت با ریش دراز، سیگار برگ اعلاء و لباس نظامی سبز زیتونی که تصاویری ماندگار در قرن بیستم آفرید و او را به فردی تبدیل کرد که در میان رهبران کمونیست جهان طولانی ترین حکومت را داشت.

شماره سی ام ماهنامه بازاریاب بازارساز منتشر شد

۱۳۹۵/۰۹/۰۷
0 دیدگاه
شماره سی ام ماهنامه بازاریاب بازارساز منتشر شد

شماره سی ام  (آذر 1395) ماهنامه کاربردی بازاریاب بازارساز منتشر شد. با خواندن این ماهنامه با مسائل و موضوعات متنوع حوزه بازاریابی و فروش آشنا خواهیم شد. لازم به ذکر می‌دانم که علاقه‌مندان برای دریافت اشتراک می‌توانند با شماره 66475273 در تهران تماس حاصل کنند.

1395/08/04
0 دیدگاه
image description

برنامه روز آمد 4 آبان ماه

پرویز درگی در این برنامه از میرزا عبدالله مقدم موسس کارخانجات نساجی مقدم عامل آبادانی و توسعه نظر آباد   صحبت میکنند