یافته های علمی: ۹ عاملی که جذابیت شما را نابود میکند

1395/05/06
دیدگاه
image description

جذابیت عموما اولین عامل محرکی است که باب آشنایی با دیگر افراد را باز میکند و در آغاز و گسترش آشنایی افراد تاثیری بسزا دارد. در مطالعات انجام شده بر روی نقش جذابیت در ازدواج،  این نتیجه بدست آمده است که جذابیت ظاهری بیشترین تأثیر غیرمنطقی را بر اکثریت افراد دارد و یکی از مهمترین شاخصه هایی است که در تعداد افراد خواستار ازدواج با فرد تأ ثیر دارد. 

پدیده ای بنام پوکمون گو و جنبه های بازاریابی آن

1395/05/05
دیدگاه
image description


در خبرها خواندیم که تام کوری جوان بیست و اندی ساله نیوزیلندی که تا همین چند روز پیش یک کارمند یک لاقبای ساده بوده و اما حالا به واسطه یک تصمیم عجیب و یک بازی عجیب تر سرتیتر رسانه ها شده است. جوانی که به بهانه یک بازی عطای کارش را به لغایش بخشید، پاشنه‌هایش را برای سفر ورکشید و در پاسخ به کنجکاوی رسانه‌ها اعلام کرد: «من به دنبال ماجراجویی بودم. ۶ سال بود که به‌سختی کار می‌کردم و حالا زمان استراحت من از راه رسیده است.  

هفت عادت مردمان نابغه

1395/05/04
دیدگاه
image description

سالهاست، محققان کوشیده اند تا به روشهای مختلف از تحلیل های آماری گرفته تا روشهای مبتنی بر مشاهده، نبوغ را مطالعه کرده و معمای نبوغ را روشن سازند. بعنوان نمونه هاولوک الیس، در سال ۱۹۰۴ طبق مطالعاتی که روی نوابغ انجام داد، به این نتیجه رسید که اکثر نوابغ پدرانی بالای ۳۰ سال و مادرانی زیر ۲۵ سال داشته اند و عموماً در کودکی، بیمار و رنجور و حتی از نظر سایرین کودن بوده اند.

شماره بیست و ششم ماهنامه بازاریاب بازارساز منتشر شد

1395/05/03
دیدگاه
image description

شماره بیست و ششم (مرداد 1395) ماهنامه کاربردی بازاریاب بازارساز منتشر شد. با خواندن این ماهنامه با مسائل و موضوعات متنوع حوزه بازاریابی و فروش آشنا خواهیم شد. لازم به ذکر می‌دانم که علاقه‌مندان برای دریافت اشتراک می‌توانند با شماره 66475273 در تهران تماس حاصل کنند.

 

4 ترفند یک دقیقه‌ای روانشناسانه که از ما آدم موفق‌تری می‌سازد

1395/05/02
دیدگاه
image description

بدن انسان مخلوقی پیچیده و خارق العاده است. تمامی ارگان ها و قسمت های مختلف بدن وظایف خاص خود را دارند و کار یک عضو کار دیگری را تکمیل می کند. در این میان ذهن بشر، از توانایی‌های بی‌شماری برخوردار است. به این داستانک توجه کنید: نقل می‌شود شخصی سر کلاس رياضی خوابش برد. وقتی  که زنگ را زدند بيدار شد و باعجله دو مسأله راکه روی تخته سياه نوشته بود يادداشت کرد و به‌خيال اينکه استاد آنها را بعنوان تکليف منزل داده است به منزل برد و تمام آن روز وآن شب برای حل آنها فکر کرد. هيچيک را نتوانست حل کند، اما تمام آن هفته دست از کوشش بر نداشت . سرانجام يکی را حل کرد وبه کلاس آورد. استاد بکلی مبهوت شد ، زيرا آنها را بعنوان دونمونه از مسائل غير قابل حل رياضی داده بود.  اگر اين دانشجو اين موضوع را می دانست احتمالاً آنرا حل نمی کرد، ولی چون به خود تلقين نکرده بود که مسأله غير قابل حل است ، بلکه برعکس فکر می کرد بايد حتماً آن مسأله را حل کند سرانجام راهی برای حل مسأله يافت. این توانایی خارق‌العاده ذهن انسان است. 

لباس شما میتواند آینده شما را رقم بزند

1395/05/01
دیدگاه
image description

چه بپذیریم و چه از پذیرش آن شانه خالی کنیم، عقل بیشتر مردم به چشم شان است. حق هم دارند چرا که مغز ما بیشتر به تصاویر علاقه دارد تا محتوا. اینطور گفته می‌شود که شما در چند ثانیه نخست ارتباط با مشتری، تاثیر فوق العاده ای بر روی او گذاشته و در همین چند ثانیه اندک است که، تصویر ذهنی از شما در ذهن مشتری نقش می بندد

چطور میتوانیم 90% از آموخته‌هایمان را به خاطر بسپاریم؟

1395/04/30
دیدگاه
image description

من پرویز درگی به یاد دارم که در یکی از برنامه ‌های تلویزیونی خود در شبکه 5 سیما بیان داشتم که اگر تغییر نکنیم از جاده موفقیت باز می مانیم. 
- ترس از آینده
- عدم ریسک پذیری
- و مهم‌تر از همه عدم تلاش برای یادگیری مهمترین دلایل مقاومت در برابر تغییر بشمار می‌روند. در واقع، اهمیت یادگیری، در ارتقای عملکرد انسان نهفته است. 

امان از رییس بد

1395/04/29
دیدگاه
image description


قدیمی ها میگفتند که برای هر چیز جز مرگ چاره است، در واقع شاید هیچ چیز قطعی دیگری در زندگی وجود جز این مورد وجود نداشته باشد. به همین دلیل، در زندگی حرفه‌ای شما هم ممکن است زمانی وجود داشته باشد که رییس بدی داشته باشید یا رییسی که شاید برای شما بد باشد. .

ندانستن عیب نیست ولی گفتنش چرا

1395/04/28
دیدگاه
image description

نکته‌ای کلیشه‌ای در اصول مدیریت سازمانها وجود دارد و آن اینکه صادق بودن همیشه بهترین گزینه در محل کار است. از این رو بدیهی است وقتی با یک سوال سخت مواجه می‌شویم، بهترین راه این است که بپذیریم که جواب درست را نمی‌دانیم، مگر نه؟ خوب باید بگوییم خیر.

1395/05/06
دیدگاه
image description

برنامه روزآمد 5 مرداد ماه 1395
پرویز درگی در این برنامه در بخش عشق کار  از حسن تفضلی بزرگی از خطه کاشان و از صنعت نساجی با بینندگان صحبت میکنند