غارنشینان یا خانواده کرودها نام پویانمایی محصول کمپانی بزرگ دریمورکس است که در سال ۲۰۱۳ و به کارگردانی مشترک کرک دی میکو و کریس سندرز ساخته شده است. داستان این پویانمایی، همانطور که از نام آن برمیآید، درباره یک خانواده غارنشین در دوره ماقبل تاریخ است که تا کنون از محل زندگی خود خارج نشدهاند. پدر همیشه نگران خانواده است و اجازه خروج از غار را به آنها نمیدهد و با تعریف کردن داستانهای ترسناک از دنیای خارج اهل خانواده را از بیرون رفتن منع میکند. اما کرودها با خراب شدن غارشان مجبور میشوند پا به دنیایی فراتر از آنچه فکر میکردند و همیشه میدیدند بگذارند و چیزهای تازهای را تجربه کنند…

حفظ یک کاروکسب در مسیر موفقیت نیاز به نوآوری دارد. نوآوری را می‌توان بدین شکل تعریف کرد: به کارگیری راه‌حل‌های بهتر برای برآورده کردن نیازمندی‌های جدید یا نیازهای بازار.

رالف والدو امرسون (1882-1803) یکی از برجسته‌ترین شعرا، ادیبان و فیلسوفان امریکایی و از چهره‌های برجسته مکتب تعالی‌گرایی در این کشور به حساب می‌آید. او یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های ادبی و فلسفی امریکا در قرن نوزدهم محسوب می‌گردد. 

مالکان کاروکسب در طول فعالیت خود با طیف وسیعی از احساسات و شرایط چالش برانگیز روبه‌رو می‌شوند. گاهی اوقات ما درگیر مسائلی می‌شویم که کاملاً خارج از کنترل ما هستند اما معمولاً تفکرات خودخواسته و اطلاعات نادرست هستند که موجب می‌گردند رشد کاروکسب ما به کندی صورت پذیرد یا متوقف شود.

اگر به فعالیت مدیرانی که آنها را هوشمند می‌دانیم نگاهی بیندازیم، خواهیم دید که آنها خود را با افرادی که از آنها باهوشتر هستند احاطه کرده‌اند. این یک امر ضروری است، چرا که در غیر اینصورت نمی‌توانند به عنوان مدیر رشد و ترقی کنند، و این در حالی است که رشد و پیشرفت یکی از ویژگی‌های بارز مدیران ممتاز است. مدیران باهوش به اندازه کافی فروتن هستند تا بپذیرند که همه چیز را نمی‌دانند، بنابراین به متخصصین موجود در زمینه‌های مختلف تکیه و اعتماد می‌کنند. 

در ادامه بخش اول، در این یادداشت به بررسی راهکارهای دیگری می‌پردازیم که افرادی که دارای هوش هیجانی بالایی هستند برای مدیریت ابهام و عدم قطعیت از آنها بهره می‌برند:

شماره هجدهم (آذر 1394) ماهنامه کاربردی بازاریاب بازارساز منتشر شد. در این شماره نیز همچون گذشته تلاش شده تا مطالب کاربردی و متنوعی در اختیار مخاطبان هدف مجله قرار گیرد. پخش سراسری این نشریه در کل کشور باعث شده که نه تنها در تهران بلکه در سایر شهرها استقبال خوبی از آن به عمل آید. علاقه‌مندان برای دریافت اشتراک می‌توانند با شماره 66475273 در تهران تماس حاصل کنند.

مغز ما به شکل ذاتی تمایل دارد که بخش زیادی از زندگی‌ را برای خود سخت کند. این مورد زمانی که مغز با عدم قطعیت سروکار دارد، تشدید می‌شود. خبر خوب این است که اگر ترفندهای درست را بدانیم، می‌توانیم بر تمایلات غیرمنطقی مغز غلبه کنیم.

کتاب "فروشندگان بزرگ چگونه عمل می کنند؟" منتشر شد. مایکل لی بازورث و بن زولدان مولفان این کتاب هستند و امیرمصطفی اعرابی آن را ترجمه کرده است.

این کتاب توسط انتشارات بازاریابی منتشر شده است. در اینجا پیشگفتاری را که برای این کتاب نوشته ام، میخوانیم.

 

با شنیدن نام کاوازاکی شاید در ابتدا به یاد موتورسیکلتهایی با این برند بیفتیم. اما کاوازاکی یکی از سوپراستارهای ژاپنی تبار در عرصه کاروکسب و سخنرانی‌های انگیزشی است که مدتی را در شرکت اپل به عنوان مبلّغ کالاها و خدمات کار کرده و در حال حاضر نیز با تأسیس شرکتی به نام گاراژ بر روی استارتپها و شرکتهای نوپا سرمایه‌گذاری می‌کند. کاوازاکی اخیراً کتابی تحت عنوان "هنر آغاز 2: راهنمای بی‌ردخور برای هرکس، جهت شروع هر کار" را منتشر ساخته و در آن به معرفی 6 ترفند ساده اما کاربردی برای توسعه کاروکسب می‌پردازد، که در ادامه ترجمه‌ای از آن را می‌‌خوانیم

مطالب بعدی مطالب قبلی