وبسایت شخصی پرویز درگی معلم بازاریابی

اگر در فکر ارتقای کسب و کار خود هستید، فروش را متوقف کنید! 27 تیر
admin لایک 0 دیدگاه

اگر در فکر ارتقای کسب و کار خود هستید، فروش را متوقف کنید!

این متن، ترجمه‌ای است از مطلبی که از سایت blog.square2marketing.com برای استفاده همراهان انتخاب شده است.

 

درست شنیدید، دست از فروش به مشتریان بالقوه بکشید. شاید فکر کنید این بدترین توصیه‌ای است که تا کنون شنیده‏ اید، اما به من اعتماد کنید، این دقیقاً همان چیزی است که مشتریان احتمالی شما می‏ خواهند.

 

خودتان را جای مشتریان بگذارید. آیا از تماس‏های ناخواسته ‏ی فروش به دفتر کار خوشحال می‏ شوید؟ آیا از یک فروشنده‏ ی سمج در یک معامله‌‏ی خودرو خوشتان می ‏‏آید؟ از دیدن تبلیغ تلویزیونی وسط یک برنامه‏‌ی دوست داشتنی که شما را دعوت به خرید می‏ کند، چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ کسی هست که این‏ ها را دوست داشته باشد؟ اما هنوز شرکت‏های زیادی به این روش بازاریابی  فروش تمایل دارند.

 

 در اینجا مواردی هست که باید آن‏ها را در نظر داشت:

نفروشید، کمک کنید: اگر شما به جای فروش، در فکر کمک به افراد باشید، نگاهی کاملاً متفاوت به شما خواهد شد. برای مثال زمانی که با یک مشتری احتمالی تماس می‌‏گیرید، اگر بلافاصله در مورد محصول، شرکت یا خدمات خود صحبت کنید، مسیر اشتباه را در پیش گرفته است. در این حالت، مشتری احتمالی حالت دفاعی به خود خواهد گرفت. در عوض می‌توانید با سؤالی مثل " چه کمکی می‌‏توانم به شما بکنم؟" خود را در نقش کسی که قصد کمک دارد معرفی کنید، کسی که توجه می‌کند و گوش می‌دهد.

 

از محتوا برای آموزش استفاده کنید: یک فروشنده باید منبع توصیه‏‌های مفید باشد. او باید منابع، نظرات، تحقیقات، ویدئوها و داستان‏های موفقیت‏ سایر افراد را نزد خود داشته باشد. او باید محتواهایی را که از قبل آماده دارد به مشتری احتمالی انتقال دهد تا هنگام تصمیم خرید به او اطمینان دهد.

 

 

ادامه این مطلب  را در کتاب "40 گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای فروش " بخوانید.

 

سبز باشید

درباره وبلاگ
من نوشتن را دوست دارم هر روز می نویسم .با بنیان گذاری TMBA و زیر مجموعه های آن شامل : آموزشگاه بازارسازان،شرکت نوربیز، کانون تبلیغاتی ضمیر بازار، مجله بازار یاب بازارساز، مجله TMBA، انتشارت بازاریابی، فروشگاه کتاب، دپارتمان مشاوره، دپارتمان تحقیقات بازاریابی و... سعی کرده ام با همراهی همکارن صمیمی در نهایت توان در خدمتگزاری به جامعه کار و کسب ایران بکوشم.